zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Zebrał się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Tematem dodatkowe obostrzenia

10:20, 31.03.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

Pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego we wtorek rano rozpoczęło się kolejne posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, który zajmie się analizą możliwości wprowadzenia dodatkowych obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa.


Podziel się:   Więcej

Posiedzenie Zespołu odbywa się w formie wideokonferencji.

Rzecznik rządu Piotr Müller przed rozpoczęciem posiedzenia mówił PAP, że Zespół poza omówieniem dotychczas podjętych działań związanych z walką z koronawirusem przeanalizuje też możliwości wprowadzenia dodatkowych obostrzeń.

Wcześniej we wtorek pytany w Programie 3 Polskiego Radia o wprowadzenie kolejnych restrykcji ocenił, że największym problemem przy rozprzestrzenianiu się choroby są częste kontakty międzyludzkie w miejscach publicznych i nie stosowanie się do zaleceń dotyczących trzymania się odległości oraz nie gromadzenia się w grupach.

– To jest wyzwanie, które jest przed nami i dotyczy takich miejsc jak parki czy inne miejsca zgromadzeń – dodał. "Egzekwowanie tych przepisów, które obowiązują zostanie wzmocnione" - zapowiedział Müller.

Na pytanie, czy w nowych regulacjach będą kwestie związane np. z godzinami otwarcia sklepów czy ograniczenia osób, które mogą przebywać w sklepie, odparł: „To jest wariant, który jest rozważany podczas dzisiejszego zespołu zarządzania kryzysowego”.

Dopytywany, czy sklepy będą otwarte tylko przez jakiś czas w ciągu doby, powiedział, że „bardziej chodzi o kwestie związane z limitami osób, które przebywają w tych sklepach, bo różnie dostosowują się podmioty, które prowadzą działalność gospodarczą”.

Zapytany, czy rząd rozważa wprowadzenia któregoś ze stanów nadzwyczajnych w związku z koniecznością wprowadzenia lepszej dyscypliny, odpowiedział, że „w tej chwili nie ma takich wariantów”. – Nie będzie takiego wniosku w dniu dzisiejszym – zaznaczył.

W Polsce zakażenie koronawirusem stwierdzono dotychczas u 2132 osób, 31 z nich zmarło.


Rzecznik rządu: Egzekwowanie obecnych przepisów będzie wzmocnione

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych