zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Życzenia pary prezydenckiej z okazji Dnia Ojca

11:03, 23.06.2022;   autor: msies;   źródło: IAR

Satysfakcji z podejmowanego trudu wychowania dzieci życzy ojcom para prezydencka w dniu ich święta. List z życzeniami Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser–Dudy z okazji Dnia Ojca opublikowano na stronie internetowej prezydenta.


Podziel się:   Więcej

„Wszystkim ojcom w dniu ich święta życzymy szczęścia i dużo uśmiechu, satysfakcji z podejmowanego trudu oraz wielu wspólnych z dziećmi radosnych przeżyć i fascynujących przygód” – napisała para prezydencka.

Andrzej Duda i Agata Kornhauser–Duda podziękowali ojcom za codzienny trud wychowania dzieci, opiekę nad nimi i wspieranie ich rozwoju na każdym etapie życia.

Dziękujemy za to, że towarzyszą im panowie na wszystkich etapach rozwoju, a także wtedy, gdy opuszczą już rodzinny dom i założą własny” – czytamy w liście. Andrzej Duda i Agata Kornhauser–Duda zauważyli, że „ojcowska pomoc i rada, przekaz tradycji i wartości, wiedzy i umiejętności, wreszcie dzielenie się mądrością oraz zwyczajna obecność i serdeczna uwaga to nieoceniony wkład w proces formowania młodego człowieka” a „męska wrażliwość, pamięć i troska są potrzebne każdemu dziecku”.

Ojcowie – jak czytamy w liście – „odgrywają bardzo ważną rolę w budowaniu przez dzieci własnej tożsamości, poglądów i poczucia wartości” oraz „wpływają na wybór postaw i wzorców, ideałów i aspiracji, którymi młodzi ludzie kierują się w późniejszym, dorosłym życiu”.Para prezydencka zwróciła też uwagę, że ojciec jest dla dziecka pierwszym i najważniejszym gwarantem poczucia bezpieczeństwa.

Ojcowie napełniają serca dzieci otuchą, zapewniają im spokój i właściwe warunki rozwoju. Umacniają przekonanie o potencjale i wielkich możliwościach, które tkwią w każdym młodym człowieku. Na własnym przykładzie pokazują, jak rozwijać talenty, pasje i zainteresowania, jak szukać właściwego pola realizacji w pracy zawodowej, działalności społecznej i życiu rodzinnym” – czytamy w liście.


Premier do kobiet: Choć mamy takie same prawa i obowiązki, to musimy mieć równe szanse

Kalendarz transmisji

Czerwiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30   
25-06-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych