zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Sondaże

CBOS: 49 proc. popiera premiera, poparcie dla rządu wyraża 41 proc.

12:21, 08.07.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

Zadowolenie z tego, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki, deklaruje 49 proc. ankietowanych; dezaprobatę wobec premiera wyraża 38 proc. badanych. Poparcie dla gabinetu Morawieckiego wyraża 41 proc. badanych, 33 proc. jest jego przeciwnikami - wynika z najnowszego sondażu CBOS.


Podziel się:   Więcej

Zadowolenie z tego, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki, deklaruje 49 proc. ankietowanych (spadek o 1 punkt procentowy). Dezaprobatę wobec premiera wyraża 38 proc. badanych (wzrost o 1 punkt procentowy). Nie zmieniła się liczba osób, które nie mają wyrobionej opinii na temat pracy premiera; tak jak w poprzednim badaniu, które CBOS zrobił na przełomie maja i czerwca, 13 proc. respondentów wybrało odpowiedź „trudno powiedzieć”.

Do zwolenników rządu, na czele którego stoi Morawiecki, zalicza się obecnie 41 proc. badanych (spadek o 3 punkty procentowe). Przeciwnych rządowi jest 33 proc. ankietowanych (wzrost o 1 punkt procentowy). Obojętność deklaruje 22 proc. respondentów (wzrost o 2 punkty). Tak jak w poprzednim badaniu 4 proc. ankietowanych wybrało odpowiedź „trudno powiedzieć”.

Efekty pracy rządu docenia połowa respondentów (50 proc. - spadek o 2 punkty procentowe). Krytycznie o dokonaniach rządu wypowiada się 38 proc. badanych (wzrost o 1 punkt procentowy). Odpowiedź „trudno powiedzieć” wybrało 12 proc. respondentów (wzrost o 1 punkt procentowy).

Nie zmieniły się praktycznie oceny polityki gospodarczej rządu. Przekonanie, że działania obecnego gabinetu stwarzają szanse poprawy sytuacji gospodarczej, wyraża 46 proc. (bez zmian) ankietowanych; 43 proc. badanych jest co do tego sceptyczne (wzrost o 1 punkt procentowy). 11 proc. respondentów wybrało odpowiedź „trudno powiedzieć” (spadek o 1 punkt procentowy).

CBOS przeprowadził sondaż w dniach od 15 do 25 czerwca 2020 roku na reprezentatywnej próbie pełnoletnich mieszkańców Polski liczącej 1378 osób.